Gwarantujemy naszym klientom długoletnie
doświadczenie i pełen profesjonalizm.

Dowiedz się więcej

Rozwiązania z zakresu
klimatyzacji i wentylacji.

Rekuperacja

Aby prawidłowo dobrać rekuperator musimy przede wszystkim znać ilość powietrza potrzebną do wentylowania. Do prawidłowego wyliczenia ilości powietrza posługujemy się normą która określa nami ilość powietrza (wywiewanego) potrzebną do wentylowania danego pomieszczenia. Niezbędnym etapem doboru rekuperatora jest zaprojektowanie instalacji wentylacyjnej. Jest to element bardzo ważny gdyż źle zaprojektwana instalacja wentylacyjna może powodować głośną pracę systemu (huczenie ) lub brak odpowiedniej ilości powietrza w ostatnich pomieszczeniach (zbyt duży opór). Prawidłowo obliczona i dobrana instalacja wentylacyjna (średnice rur, gradacje) spowoduje odpowiednią szybkość powietrza w instalacji a co za tym idzie doprowadzimy tyle powietrza ile trzeba a system będzie pracowała cicho.

Urządzenia możemy rozbudować o elementy dodatkowe:

  • Wbudowane obejście/ by-pass   - w przypadku braku konieczności odzysku włącza sie obejscie. Strumień powietrza omija wymiennik ciepła i jest bezpośrednio kierowany na nawiew bez odzysku
  • Nagrzewnica wstępna/ wtórna  - w przypadku gdy temperatura powietrza po odzysku jest za niska istnieje możliwość podgrzania powietrza do temperatury zadanej. Nagrzewnica może być elektryczna lub wodna (ciepło z pieca CO)
  • Trójnik wyboru czerpni - służy do przełączania pomiędzy czerpnią ścienną a 'gruntową' (GWC).
  • Rozbudowane sterowanie -  możemy zastosować urządzenia o większych możliwościach sterowania (bardziej zaawansowane funkcje)

Aby odpowiednio dobrać rekuperator należ wziąć pod uwagę bardzo wiele elementów. Nie tylko samej centrali, jej parametrów ale także specyfiki obiektu, warunków w jakich będzie pracowała. Odpowiednie skonfigurowanie wszystkich elementów spowoduje że nasza centrala będzie pracowała cicho, wydajnie i bezobsługowo. Doświadczenie firmy instalatorskiej powinno odegrać tutaj kluczową rolę.


Klimatyzacja

Klimatyzacja jest to proces mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka. polega na obróbce powietrza znajdującego się wewnątrz pomieszczenia. Powietrze modyfikowane jest pod względem temperatury i wilgotności, ale co najważniejsze nie jest wymieniane.


Wentylacja

Wentylacja mechaniczna jest procesem, który ma za zadanie wymianę zużytego powietrza z wewnątrz budynku na powietrze zewnętrzne oraz jego obróbkę, filtrację, ogrzewanie bądź nawilżanie. Takie powietrze to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia. Wszelkiego rodzaju procesy technologiczne uzyskuje się indywidualnie przed każdą inwestycją.


NordInox Sp. z o.o.

ul. Litewska 12
80-719 Gdańsk

office@nordinox.pl
+48 500 444 900
+48 516 130 905