Gwarantujemy naszym klientom długoletnie
doświadczenie i pełen profesjonalizm.

Dowiedz się więcej

Odkurzacze
centralne.

Opis oferty

Dlaczego warto mieć odkurzacz centralny?

1. ZDROWO

Nasze społeczeństwo narażone jest na ciągle rosnącą liczbę alergików. Stosowanie zwykłego odkurzacza znacznie przyczynia się do tego. Okres grzewczy to trucizna dla osób z alergią na kurz.

W każdym gramie kurzu domowego znajduje się około 100 roztoczy, które tworzą 25 tysięcy grudek kałowych- to one wyzwalają alergie na kurz.

Serie badań jednoznacznie wykazały, że stosowanie odkurzacza centralnego znacznie ogranicza następujące dolegliwości:

 • Dolegliwości nosa (katar, kichanie, zapchanie nosa, ciągnąca wydzielina)
 • Dolegliwości podczas snu (bezsenność, problemy z zasypianiem, przerywany sen)
 • Dolegliwości oczu (szczypanie, łzawienie, ból, opuchlizna)
 • Dolegliwości psychiczne (frustracja, niepokój, problemy z koncentracją, rozdrażnienie, stres)
 • Dolegliwości fizyczne (wycięczenie, zmęczenie)

System ochronny człowieka (błony śluzowe, rzęski) nie zatrzymują wszystkich drobinek zanieczyszczeń. Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach to z pewnością już pochłaniasz groźne dla zdrowia substancje. Powietrze w pomieszczeniach zamkniętych jest od 50 do 100 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

2. HIGIENICZNE

Zwykłe odkurzacze w dużej mierze bazują na workach jednorazowych, małej pojemności, w których gromadzi się mnóstwo zanieczyszczeń i roztoczy.

Ciepło od silnika odkurzacza przedostaje się do worka jednorazowego i w ten sposób tworzy się idealne środowisko dla rozwoju roztoczy, bakterii, zarazków i wirusów. A na dodatek mikro-miał z materiałów budowlanych typu – farby, lakiery, nitki dywanów i wykładzin są przez zwykły odkurzacz rozdrabniane i wyrzucane z powrotem do mieszkania.
Zawartość worka od odkurzacza i zachodzące w nim reakcje chemiczne i biologiczne są wyjątkowo niebezpieczne dla sprzątającego i domowników.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z odkurzacza świadczy o rozkładzie cząsteczek kurzu na tzw. endoksyny, które są bardzo trujące w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem. Nawet odkurzacze na wodę nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ zanieczyszczenia w połączeniu z płynem przyspieszają rozmnażanie się zarodków, co negatywnie wpływa na zdrowie mieszkańców.

Montując odkurzacz centralny eliminujemy zanieczyszczenia, bakterie oraz kurz z pomieszczeń, w których przebywamy.

Dzięki dużej pojemności zbiornika na zanieczyszczania oraz worka jednorazowego (od 12l do 30l) w zależności od modelu nie ma potrzeby częstego opróżniania zbiornika czy też wymiany worka jednorazowego co zwiększa komfort użytkowania. Wystarczy, że raz na 5 – 6 miesięcy opróżnimy zbiornik lub wymienimy worek jednorazowy.

 3. CISZA

Zazwyczaj jednostki centralne umieszczone są w garażu, pomieszczeniu gospodarczym lub piwnicy, czyli miejscach oddalonych od części mieszkalnej domu, co gwarantuje nam ciszę i komfort podczas sprzątania, nie tylko dla użytkownika odkurzacza, ale również dla wszystkich mieszkańców domu i sąsiadów. Jedyne odgłosy jakie słyszy użytkownik to szum zasysanego powietrza.

W większości jednostki centralne wyposażone są w tłumik hałasu, który skutecznie eliminuje odgłosy pracy silnika. Dostępne są również modele z wbudowanymi kanałami wyciszającymi w obudowie, wówczas zastosowanie tłumika hałasu jest zbyteczne.

 4. Z POSTĘPEM

W krajach wysoko rozwiniętych takich jak np. Niemcy, Szwecja czy USA ponad 60% nowo budowanych domów wyposażona jest w system centralnego odkurzania.

Doświadczenie czołowych producentów odkurzaczy centralnych sprawia, że powstają nowe rozwiązania a przy tym prosta i wygodna dla użytkownika obsługa. Odkurzacz centralny to nie tylko sprzątanie na sucho, występują również jednostki z możliwością sprzątania na mokro i to bezobsługowo! Nawet jeden odkurzacz potrafi obsłużyć dwóch użytkowników jednocześnie. Wszystkie ważne informację wyświetlane są na odkurzaczu, jak również dla wygody sprzątającego na uchwycie węża. Jeśli przez przypadek nie położono przewodów elektrycznych przy instalacji centralnego odkurzania lub został on przerwany, nie ma problemu istnieją również systemy bezprzewodowe. Na wszystko jest sposób!!!!

5. ŁATWY MONTAŻ

Przystępując do montażu jednostki centralnej należy zapoznać się z przejrzyście zredagowaną instrukcją obsługi i montażu, która zawsze dołączona jest do jednostki centralnej. Choć montaż odkurzacza jest łatwy i prosty to należy ściśle stosować się do załączonej instrukcji obsługi. Umiejscowienie jednostki centralnej powinno być na najniższym poziomie budynku, zazwyczaj jest to piwnica, garaż bądź też pomieszczenie gospodarcze. Jednostka centralna powinna być zamontowana w taki sposób aby ułatwić nam jej obsługę (np.: wymiana worka jednorazowego lub opróżnienie zbiornika na zanieczyszczenia). Do większości odkurzaczy dołączony jest tłumik hałasu, który ogranicza poziom hałasu do minimum dlatego ważne jest by go zamontować. Podczas montażu jednostki centralnej powinno się wyprowadzić wyrzut powietrza na zewnątrz budynku. Istnieją na rynku jednostki odpowiednio przystosowane tak aby powietrze wydmuchiwać do pomieszczenia, w którym jest zainstalowana jednostka centralna.

6. WYGODA

Jedyną czynność jaką trzeba zrobić to podmieść śmieci pod szufelkę automatyczną oraz delikatnym kopnięciem ją uruchomić i gotowe. Zassane powietrze wraz z brudem zostanie przetransportowane poprzez sieć przewodów do jednostki centralnej, gdzie zostanie przefiltrowane a następnie wyprowadzone na zewnątrz budynku. Dzięki ergonomicznie rozmieszczonym gniazdom ssącym możemy w łatwy i szybki sposób posprzątać każdy zakamarek naszego domu. Z uwagi na fakt, że sprzątanie odbywa się z użyciem lekkiego węża już nigdy odkurzenie schodów nie będzie sprawiało żadnych problemów. Poza tym jednostka centralna wyposażona jest w zbiornik o dużej pojemności (od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów), dzięki czemu jego opróżnianie odbywa się raz na kilka miesięcy.

7. WARTE SWOJEJ CENY

Nie dość, że odkurzacz centralny oszczędza nasz czas, sprawia że sprzątanie staje się skuteczniejsze i bardziej komfortowe to jeszcze podnosi wartość naszego domu. W przyszłości, gdyby doszło do sprzedaży domu potencjalny kupujący na pewno zwróci uwagę na jego dodatkowe wyposażenie w postaci systemu centralnego odkurzania. Jeśli nie podniesie to bezpośrednio ceny sprzedaży nieruchomości to na pewno bardziej zbliży kupującego do wybrania oferty Państwa domu.

8. SPRAWDZONE

Pierwsze odkurzacze centralne zostały wyprodukowane ponad 50 lat temu.

W ciągu tego okresu przeszły wiele modyfikacji w celu zapewnienia jak najwygodniejszej obsługi i jak najdłuższej żywotności. Najbardziej popularne są one w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w takich krajach europejskich jak Niemcy czy Szwecja. W miejscach tych wielu ludzi budujących dom nie wyobraża go sobie bez systemu centralnego odkurzania. Tendencja wzrostowa jest również zauważalna na rynku polskim. Z roku na rok coraz większy odsetek nowo budowanych domów jest wyposażanych w instalację centralnego odkurzania. Zdecydowana większość użytkowników centralnego odkurzania nie wyobraża sobie sprzątania bez tego systemu oraz deklaruje jego montaż gdyby ponownie przyszło im budować nowy dom.
W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża sobie innego niż centralny system rozprowadzenia ciepła czy odprowadzenia odpadów, dlaczego w ten sprawdzony sposób nie pozbyć się z domu kurzu i zanieczyszczeń?

9. SIŁA SPRZĄTANIA

Odkurzacze centralne są dużo mocniejsze od tradycyjnych odkurzaczy.

Dzięki temu sprzątanie zajmuje nam mniej czasu. Dodatkowo dzięki wyprowadzeniu zassanego powietrza na zewnątrz budynku odkurzanie staje się bardziej efektywne. Kurz, roztocza i inne drobnoustroje są bezpowrotnie usuwane ze sprzątanego pokoju, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych odkurzaczy, gdzie wessane powietrze po przejściu przez worek lub filtr jest wydmuchiwane z powrotem do danego pomieszczenia.

10. OSZCZĘDNIE

Dzięki większej sile ssącej w porównaniu do tradycyjnego odkurzania sprzątanie jest szybsze i dokładniejsze.

Zaoszczędzony w ten sposób czas możemy miło spędzić z rodziną czy wykorzystać na własne przyjemności. Odkurzacz centralny to także oszczędność dla naszego portfela. W przypadku wyboru jednostki centralnej, w której nie jest konieczne stosowanie jednorazowych worków, a których stały filtr można w łatwy i szybki sposób wyczyścić (np. piorąc go w pralce) można zaoszczędzić do kilkuset złotych rocznie. Ponadto jednostki centralne od sprawdzonych producentów są zaprojektowane na 20-30lat użytkowania, co oznacza, że dobry odkurzacz centralny kupuje się tylko raz w życiu!

Warto wiedzieć

Poniżej przedstawione zostały podstawowe cechy na, które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza centralnego:

 1. Sposób filtracji – najlepiej cykloniczna z dodatkowym filtrem wychwytującym najdrobniejsze zanieczyszczenia, takie jak mąka kuchenna, gips budowlany itp.
 2. Łatwy sposób demontażu i czyszczenia filtra.
 3. Możliwość stosowania jednorazowych worków. Pamiętajmy jednak aby worki te wykonane były z wielowarstwowych, nowoczesnych materiałów, nie ograniczających mocy ssącej jednostki.
 4. Silnik jednostki centralny typu By-pass z systemem Soft-Start. Rozwiązanie to pozwoli w znacznym stopniu wydłużyć żywotność naszego odkurzacza.
 5. Obudowa wykonana ze stali, a najlepiej z aluminium. Zlikwiduje to możliwość występowania wyładowań elektrostatycznych wokół jednostki, a w przypadku aluminiowego zbiornika również w znaczny sposób obniży ciężar, a co za tym idzie wygodę użytkowania.
 6. Brak gniazda ssącego na obudowie. Rozwiązanie to automatycznie wyklucza nasze pierwsze założenie, czyli filtrację cyklonową.
 7. Pełnię szczęścia z korzystania odkurzacza centralnego daje nam dioda Led umieszczona na obudowie odkurzacza, która informuje nas o konieczności oczyszczenia filtra czy opróżnieniu zbiornika.

Sprzątanie pyłu z kominka:

Do sprzątania takich zanieczyszczeń jak np.: woda; pył z kominka, a także trociny, gips, mąka i inne materiały, których nie można wciągać do instalacji centralnego odkurzania przeznaczony jest separator. Należy pamiętać, że pył z kominka możemy odkurzać przez separator dopiero po wystygnięciu popiołu, w przeciwnym razie może nastąpić zniszczenie „stopienie instalacji” lub filtra co może spowodować uszkodzenie silnika jednostki centralnej.

Wykonanie próby szczelności:

Często instalacja centralnego odkurzania rozprowadzana jest przed innymi instalacjami oraz pracami budowlanymi. Dlatego na pewno warto wykonać próbę szczelności. Po jej wykonaniu będziemy mieli 100% pewność, że instalacja centralnego odkurzania jest prawidłowo zmontowana oraz, że nie została ona uszkodzona podczas innych prac budowlanych. Najlepszym momentem na wykonanie próby szczelności jest czas tuż przed wylaniem posadzek. Na pewno lepszym rozwiązaniem jest wydać mała sumę pieniędzy na wykonanie próby szczelności niż później kuć podłogi i ściany w poszukiwaniu nieszczelności instalacji, co oczywiście wiąże się już ze znacznie większymi kosztami.

Nasze marki

odkurzacze duovac

50-letnie doświadczenie marki Duovac sprawiło, że stała się liderem w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w systemach centralnego odkurzania. Priorytetem dla marki Duovac jest produkcja urządzeń, które potrafią spełnić wszystkie wymagania użytkownika. Odkurzacze centralne zostały wyposażone w nowy filtr DuoFib Velcro o dużej wydajności przez co stały się jednymi z najbardziej wydajnych i wygodnych w użytkowaniu. Wybrane jednostki centralne zostały wyposażone również w wewnętrzne kanały wyciszające dzięki, którym stały się najcichszymi na rynku.


odkurzacze husky

Husky to marka z ponad 40-letnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu jednostek centralnych tak aby zagwarantować użytkownikowi łatwą obsługę i konserwację. Husky to pełna oferta produktów od podstawowych modeli sprzątania na sucho po jednostki z funkcją sprzątania na mokro na czele z modelem PRO z automatycznym odpływem do kanalizacji. Dzięki tej funkcji odkurzacz po skończonej pracy, sam pozbywa się zanieczyszczeń oraz czyści zbiornik za pomocą strumienia wody.

NordInox Sp. z o.o.

ul. Litewska 12
80-719 Gdańsk

office@nordinox.pl
+48 500 444 900
+48 516 130 905